Fără punct după primele două etape

FC Argeș – UTA Arad 0-1(0-1) A marcat: Dangubic(min.4)
FC Argeș rămâne fără punct câștigat după primele două etape din această ediție de campionat. Echipa noastră a pierdut cu 0-1, confruntarea de vineri seară, de pe propriul teren, cu UTA, la capătul unui joc destul de modest, mai ales pe faza ofensivă. foto: Gabriela Neacșu
Singurul gol al partidei a fost înscris după doar patru minute, Dangubic marcând spectaculos cu călcâiul după o acțiune care a făcut șah-mat defensiva piteșteană. Câteva minute mai târziu, Șerban a avut șansa să restabilească egalitatea, dar a tras slab dintr-o poziție destul de bună. În minutul 13, Ișfan i-a testat reflexele lui Iacob cu un șut de la distanță, însă portarul arădenilor a fost la post. Oaspeții au avut șansa desprinderii pe tabelă, însă șutul lui Miculescu a trecut milimetric pe lângă poartă. Argeșenii puteau restabili egalitatea pe finalul primului mitan prin Ișfan care a șutat defectuos din careul mic. După revenirea de la cabine, FC Argeș a fost foarte aproape de gol, însă Iacob a avut o intervenție excelentă la șutul lui Dumitrașcu. UTA putea închide tabela cu un sfert de oră înainte de final. Miculescu a tras la poartă, balonul a fost respins de Greab până la Dangubic, care a trimis însă peste poartă!. Următorul meci al echipei noastre este programat vineri, 30 iulie, de la ora 18.30, în deplasare, la Gaz Metan Mediaș.
FC Argeş: Greab – Tofan (Viana ’79), Turda, Boldor (Pitian ’64), Muşat (De Jonghe ’79) – Meza Colli, Şerban (Honciu ’46)– Dumitraşcu, Işfan, Tănase (Ruan ’64) – Lupeta. Antrenori: Andrei Prepeliţă și Mihăiță Ianovschi
UTA Arad: Fl. Iacob – Shlyakov, Vinko, Erico, Vukcevic – Passaglia, Batha – Miculescu, Ubbink (Tomozei ’76), Antal (Roger ’72)– Dangubic (Vorobjovas ’76). Antrenor: Laszlo Balint.