Meci pierdut în ultimele secunde!

FC Argeș – FCSB 2-3(1-1)
Au marcat: I. Șerban ’44 (pen.), Said 72 (pen.) / Fl. Tănase 39 ’56 (pen.), Dumiter 90+4
FC Argeș a rămas fără punct câștigat și după a doua etapă din play-off-ul Ligii I. Piteștenii au pierdut cu 2-3, confruntarea de duminică seară, de pe propriul teren, cu FCSB, vicecampioana României. foto: Gabriela Neacșu
Partida din Trivale a fost una destul de animată, cu ocazii de gol de ambele părți, multe decizii controversate ale centralului Horia Mladinovici, o eliminare și trei lovituri de pedeapsă. Bucureștenii au început în forță și putea deschide scorul după 12 minute, însă șutul lui Tavi Popescu a zguduit transversala. Replica alb-violeților a fost dată de Ișfan care l-a pus la grea încercare pe Târnovanu cu o foarfecă. Piteștenii au cerut penalty în minutul 35 după un henț comis în careu de Miron, însă Mladinovici a dictat lovitură liberă pentru oaspeți. FCSB a deschis scorul în minutul 39 prin Tănase care a trimis în plasă centrarea lui Olaru. FC Argeș a restabilit egalitatea în ultimul minut al primului mitan dintr-un penalty transformat de Șerban, acordat în urma unui fault în careu făcut de Ivan Mamut. După pauză, Tavi Popescu și-a mai trecut în cont încă o bară. Din minutul 69, alb-violeții au evoluat în inferioritate numerică, Șerban văzând cartonașul roșu după ce l-a lovit cu palma peste față pe Florin Tănase. FCSB a trecut din nou în avantaj prin Florin Tănase care a transformat un penalty scos de Olaru. În minutul 71, piteștenii au restabilit din nou egalitatea prin Said care l-a învins pe Târnovanu tot de la 11 metri. Bucureștenii au plecat cu toate punctele de la Pitești la ultima fază a meciului când Darius Olaru a șutat de la distanță, Greab a respins în față, iar Dumiter a marcat cu mare ușurință. Următorul joc al echipei noastre este programat peste două săptămâni, în deplasare, cu CFR Cluj.
Caseta tehnică:
FC Argeş: Greab – Dobrosavlevici (Said ’46), Turda, Joao Miguel – Dumitraşcu (Muşat ’66), Raynov, Şerban, Tofan – Cr. Tănase (Arias ’66), Ganea (Viana ’66), Işfan (Moisie ’90). Antrenor: Andrei Prepeliţă.
FCSB: Târnovanu – Creţu (V. Gheorghe ’77), Cristea, Miron, Radunovic – Olaru, Edjouma (Şut ’65), F. Tănase (Dumiter ’84) – Cordea (Stoica ’46), Mamut (Coman ’46), Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea.
Stadion: Nicolae Dobrin; Spectatori: 10.700
Cartonașe galbene: Dumitrașcu, Raynov, Said / Cordea, Mamut, Tănase, O. Popescu.
Cartonașe roșii: Șerban(min.69)
Arbitru: Horia Mladinovici(Bucureşti) / A1: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), A2: Marius Badea(Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Dan Potocianu, Iosif Olah

sursa rezumat: Telekom Sport