Opriţa: „Poate era echitabil un rezultat de egalitate!”

Daniel Opriţa, antrenorul principal al celor de la CS Mioveni, s-a arătat dezamăgit de rezultatul final din partida cu FC Argeş, pierdută de echipa sa cu 2-0. Tehnicianul galben verzilor consideră că o remiză era mai echitabilă.
Chiar dacă echipa sa a fost învinsă, principalul oaspeţilor a avut puterea să felicite FC Argeş: „Sunt dezamăgit, este normal să fiu după un asemenea rezultat. Am primit goluri în ultimul minut şi în prelungiri. Poate era echitabil un rezultat de egalitate, deşi FC Argeş a avut situaţii bune de a marca. Am încercat şi noi să punem în pericol poarta adversă, au fost momente şi momente. Şi noi am preluat initiativa de câteva ori, iar în final am avut posesie, dar ne-au taxat la o fază fixă, prima dată. Susţin că a fost fault la Balint, la faza premergătoare cornerului din care a ieşit cornerul. Dacă arbitrul nu a dat nu avem ce face. Nu a fost o superioritate a celor de la FC Argeş. Meciul s-a terminat, am pierdut, însă îi felicit pe cei de la FC Argeş. Poate data viitoare o să fie rândul nostru să câştigăm” a declarat Daniel Opriţa la finalul partidei.