Remiză cu satelitul vicecampioanei

FC Argeș II – FCSB II 1-1(1-1)
Au marcat: Duminică(min.34 pen.) / Ion(min.23)
FC Argeș II și FCSB II au terminat la egalitate, 1-1, sâmbătă după-amiază, în ultima etapă a sezonului regular al ligii a treia. În urma acestui rezultat, cele două echipe vor evolua în play-out-ul seriei a IV-a a acestui eșalon.
Confruntarea de pe terenul de la Valea Ursului a fost una destul de echilibrată, cu ocazii de ambele părți. Bucureștenii au deschis scorul la jumătatea primului mitan prin Ștefan Ion care a trimis în plasă o minge respinsă de portarul George Micle. Echipa noastră a restabilit egalitatea cu zece minute înainte de pauză dintr-un penalty transformat de Alexandru Duminică. În partea secundă a întâlnirii, Florescu, Aguță și Mitoi au fost foarte aproape de a marca, însă s-au precipitat în fața porții. Bucureștenii au fost și ei aproape de gol, însă Trandafirescu, Istrate și Ion nu l-au putut învinge pe Micle din poziții ideale. Cu această remiză, FC Argeș II a terminat prima parte a sezonului pe locul 10, cu o zestre de 7 puncte, iar FCSB II a încheiat pe locul 5, cu 24 de puncte. În play-out vor evolua FCSB II, Flacăra Moreni, Dinamo II, Real Bradu, Academica Clinceni II și FC Argeș II, în timp ce în play-off se vor înfrunta Progresul Spartac, CS Tunari, Rapid II și Unirea Bascov.
FC Argeș II: Micle – Dobra, I.Oprescu, Aguță, Ciuciulete – Dinoci, Găleșanu, Florescu, Barbu – Duminică, G.Oprescu.
Rezerve: Briciu, Mitoi, Militaru, Constantin. Antrenor: Constantin Schumacher
FCSB II: Maxim – Gîrcioveanu, Ciontea, Mitroi, Papuli – A.Horșia, Mitrică, Trandafirescu, A. Tănasă, – Istrate, Ion.
Rezerve: Licsor, Danilă, Trifu. Antrenor: Corneliu Ionescu
Arbitru: Mihai Motan(Târgoviște)
Asistent 1: Cristian Ilinca(Craiova)
Asistent 2: Daniela Constantinescu(Craiova)
Observator joc: Ioan Duma(Sibiu)
Observator CCA: Laurențiu Nistor(Moreni)