Remiză echitabilă

Chindia Târgoviște – FC Argeș 1-1(1-0)
Au marcat: Dulca(min.20) / Ișfan(min.64)
FC Argeș a plecat cu un punct de la Ploiești după ce a remizat, 1-1, în confruntarea de miercuri, cu Chindia Târgoviște, din runda cu numărul 25 a Ligii I. Disputa de pe stadionul Ilie Oană a avut un ritm destul de bun, cele două echipe fiind preocupate să își treacă în cont cele trei puncte puse în joc. foto: Gheorghe Flușter(www.fotosport.ro)
Chindia a început în forță, Florea fiind blocat la timp de Greab. Replica alb-violeților a fost dată de Tofan care l-a încercat pe Moldovan cu un șut din colțul careului. Portarul nostru a avut o altă intervenție excelentă la lovitura de cap a lui Popa. Târgoviștenii au deschis scorul după 20 de minute prin Marco Dulca care a profitat de o bâlbâială a defensivei noastre și a trimis în plasă. Piteștenii au avut șansa de a restabili egalitatea înainte de pauză prin George Ganea, însă portarul gazdelor a reușit să pareze șutul acestuia. După revenirea de la cabine, Greab a mai avut încă o intervenție excelentă la Florea. Piteștenii au restabilit egalitatea cu 25 de minute înainte de finalul timpului regulamentar prin Ișfan care l-a învins pe Moldovan cu un vole din interiorul careului. Cristi Tănase a fost și el foarte aproape de gol, însă lobul mijlocașului argeșean a trecut peste poartă. Și dâmbovițenii puteau da lovitura pe final prin Popa, însă Greab a reușit să respingă și de această dată. În urma acestei remize, FC Argeș se menține pe locul 8, cu 35 de puncte, cu unul mai puțin decât Universitatea Craiova, ocupanta locului 5, care va întâlni joi, în deplasare, pe Dinamo. Următorul meci oficial al echipei noastre este derby-ul local cu CS Mioveni, partidă programată duminică, 13 februarie, de la ora 14.30, pe stadionul Nicolae Dobrin.
Chindia: Moldovan – Butean, Piţian, Iacob, Ioniţă – Popadiuc, Dulca, Passaglia(min.75 Chunchukov), Sila (min.70 Căpușă)- D. Popa, Florea(min.86 Cantave). Antrenor: Emil Săndoi.
FC Argeş: Greab – Dobrosavlevici, Turda, Joao Miguel(min.46 Fatai)- Tofan, Meza Colli, I. Şerban(min.70 Raynov), Tănase(min.70 Said), Latovlevici (min.40 Mușat) – Işfan(min.70 Dumitru), Ganea. Antrenor: Andrei Prepeliță.
Cartonașe galbene: Dumitru
Arbitru: Iulian Dima / A1: Radu Adrian Ghinguleac / A2: Adrian Popescu
Observator joc: Constantin Stătescu
Observator arbitri: Augustus Constantin
sursa rezumat video: Look Sport