Repetiție reușită înaintea semifinalei Cupei României!

FC Voluntari – FC Argeș 0-1(0-0) A marcat: Raynov(80)
FC Argeș a obținut prima victorie în play-off după ce s-a impus la limită, scor 1-0, în confruntarea de sâmbătă seară, din deplasare, cu FC Voluntari, adversar pe care piteștenii îl vor întâlni și marți, de la ora 20.00, în manșa tur a semifinalelor Cupei României. foto: Gabriela Neacșu
Boldor a avut prima ocazie de gol chiar în debutul meciului, însă lovitura sa de cap a trecut pe lângă poarta lui Râmniceanu. Replica ilfovenilor a fost dată de Rață care a încercat să marcheze cu latul din pasa lui Ion Gheorghe. Cristi Dumitru a fost foarte aproape de deschiderea scorului, însă portarul gazdelor a reușit să respingă șutul acestuia. Pe finalul primei reprize, Fulop a fost și el aproape de a marca, dar balonul a lovit bara porții apărate de Croitoru. Cu 20 de minute înainte de final, Boldor putea debloca tabela, însă Râmniceanu a scos din vinclu lovitura liberă executată de fundașul echipei noastre. Câteva minute mai târziu, portarul ilfovenilor a avut o nouă paradă de excepție la șutul lui Ganea. FC Argeș a deschis scorul cu zece minute înainte de final prin Martin Raynov în urma unei faze fixe care a făcut șah-mat defensiva gazdelor. În urma acestui succes, echipa noastră a terminat turul play-off-ului pe locul 6, cu 27 de puncte, cu trei mai puțin decât FC Voluntari, ocupanta locului 4.
FC Voluntari: Rîmniceanu – D. Ciobotariu (Golan 82’), C. Achim, Andres, Vlad – Raţă (Merloi 57’), Meleke (Droppa 58’) – I. Costin (Ricardinho 58’), L. Fulop (Olawale 82’), I. Gheorghe – Marcelo. Antrenor: Liviu Ciobotariu
FC Argeş: F. Croitoru – Viana, Joao Miguel, Boldor, Muşat – Honciu (Meza Colli 64’), Raynov (Palic 83’) – Dumitraşcu (Isfan 64’), Cr. Tănase (Ganea 46’), Cr. Dumitru – Fatai (Said 64’). Antrenor: Andrei Prepeliţă
Cartonaşe galbene: Achim 70’, Gheorghe 80’ / Raynov 50’, Ganea 85’, Croitoru 90’+3.
Arbitru: Marian Barbu / A1: Valentin Avram /A2: Alexandru Cerei
Observatori: Andrei Ioniţă, Ion Craiu
sursa rezumat: Orange Sport