FC Argeș Tineret se întoarce fără puncte de la Miercurea Ciuc

Echipa de tineret a clubului nostru, condusă de Dragoș Radu, pierdut meciul cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc.

Ciucanii, antrenați de Csaba Szakál, au început foarte bine meciul și au deschis scorul în minutul cinci. Krisztián Jakab a făcut 1-0 din pasa lui Előd Tóth-Pál (1-0). În minutul șapte, am avut o lovitură liberă, dar norocul a fost de partea ciucanilor, mingea lovind transversala. Am egalat totuși în minutul 22, prin șutul lui Eric Nistor din interiorul careului (1-1). În minutul 37, Kárándi a șutat peste bară.

Repriza a doua a început mai bine pentru jucătorii din Miercurea Ciuc. Krisztián Jakab a marcat din nou, în minutul 49, la capătul unei frumoase acțiuni individuale (2-1). Patru minute mai târziu a venit și golul 3 al ciucanilor, cel care a stabilit și scorul final. După lovitura liberă a lui Kárándi Botond, unul dintre jucătorii noștri și-a introdus mingea în proprie poartă (3-1). Până la finalul partidei, Jakab Tóth-Pál a lovit și el transversala.

Primul XI: Rareș Vișan, Darius Stan, Mihai Coarnă, Robert Comănescu, Nicolas Văduva, Eric Nistor, Andrei Iosifescu, Mihnea Ionica, Adriano Manole, Raul Ailenei și Radu Văduva.

Rezerve: Willy Wagner, David Marin, David Mălurica, Ionel Andrei și Albert Feraru.