Înfrângere la limită în amicalul cu Muscelul Câmpulung

FC Argeș (Primul XI): Cătălin Straton (GK) – Andrei Tofan (C), Mario Tudose, Costin Ghiocel, Florin Borța, Takayuki Seto, Andrei Dima, Ionuț Rădescu, Valentin Buhăcianu, Emanuel Gronner și Patrick Dulcea Rezerve: Denis Oncescu, Kevin Doukoure, Mihai Roman, Alexandru Dinoci, Gabriel Gheorghe, Robert Moldoveanu, Vlad Morar, Guilherme Garutti, Șain Elin, Radu Văduva, Andrei Dinu, Marco Dică, Raul Ailenei Antrenor: Bogdan Andone

FC Muscelul Câmpulung (Primul XI): Sergiu Bălănică (GK), Luca Stancu, Ștefan Farcaș, Vlad Gîsă, Marian Sanda, Pancras Otoo, Jose Ntamak, Bogdan Vasile, Eric Alima, Oprișan, Gabriel Torje Rezerve: Marian Voicu, Andrei Stelea, Robert Ene, Radu Cacior, Ștefan Coman, Ionuț Jenaru, Peter Believe, Sanusi Hussaini, Daniel Popescu, Alexandru Popescu, Robert Dumitrescu, Aleksandru Longher, Darius Ciurea, Luca Florică Antrenor: Marius Bratu

Meciul a început foarte bine pentru echipa noastră, iar în primul minut aveam deja prima fază periculoasă. Gronner a interceptat foarte bine o pasă greșită către portar a unui adversar, dar și-a închis unghiul de șut și a trimis pe lângă poartă. În minutul 21, muscelenii au prima mare ocazie. Straton reușește o paradă frumoasă și scoate o minge periculoasă venită după un corner executat de pe partea dreaptă. Șase minute mai târziu, Valentin Buhăcianu trimite un șut care se duce la câțiva centimetri de poartă, în urma unei faze la care au participat mai mulți jucători ai echipei noastre. La pauză tabela a rămas neschimbată.

Repriza II: Denis Oncescu (GK), Marco Dică, Guilherme Garutti, Elin Șain, Raul Ailenei, Alexandru Dinoci (C), Gabriel Gheorghe, Kevin Doukoure, Mihai Roman, Vlad Morar, Robert Moldoveanu

După aproximativ 20 de minute scurse din repriza secundă, un jucător al celor de la Muscelul Câmpulung a primit un cartonaș roșu, lăsându-și echipa în inferioritate numerică. În minutul 75, echipa din Câmpulung deshide scorul. O minge deviată în careul nostru, Raul Ailenei degajează greșit o minge care îl prinde pe Denis Oncescu ieșit din poartă și se face 1-0 pentru Muscelul. Un minut mai târziu, antrenorul nostru îi scoate pe Elin Șain și Raul Ailenei și îi introduce în teren pe Radu Văduva și Andrei Dinu. În minutul 78, Vlad Morar trimite un șut pe lângă poartă, după un carambol iscat în urma unei lovituri libere executate tot de acesta, de la aproximativ 30 de metri. Meciul s-a încheiat cu victoria la limită a muscelenilor.