Repetiție reușită înaintea duelului cu CFR Cluj

FC Argeș – Concordia Chiajna 2-0(1-0)
Au marcat: Arias(min.15), Dumitru(min.47)
Profitând de pauza competițională prilejuită de meciurile echipelor naționale ale României, FC Argeș și Concordia Chiajna au disputat sâmbătă la prânz un joc amical.  foto: Gabriela Neacșu
Confruntarea de pe stadionul Nicolae Dobrin a fost câștigată de alb-violeți, scor 2-0, reușitele echipei noastre fiind semnate de Arias și Dumitru. Partida a fost la discreția piteștenilor care se puteau impune la o diferență mult mai mare dacă Tănase, Palic, Fatai și Arias erau mai inspirați la finalizare. Ilfovenii și-au trecut și ei în cont două ocazii mari de gol prin Nini Popescu și Razvan Matiș. Testul cu ilfovenii i-a dat posibilitatea antrenorului Andrei Prepeliță de a urmări și trei fotbaliști de la echipa secundă a clubului nostru. Ernest, Mălin și Curescu au fost introduși în teren în ultimul sfert de oră al partidei, evoluția lor fiind destul de încurajatoare. Amicalul cu Concordia Chiajna a fost ultimul test de verificare pentru FC Argeș înaintea duelului cu CFR Cluj, din etapa a treia a play-off-ului Ligii I, partidă programată luni, 4 aprilie, de la ora 21.00, în deplasare.
FC Argeș: Croitoru – Viana, Boldor, Joao Miguel, Mușat – Șerban, Tănase, Palic, Dumitru – Fatai, Arias.
Rezerve: Frumuzache, Tofan, Moisie, Dobrosavlevici, Ernest, Honciu, Latovlevici, Ganea, Mălin, Curescu.
Antrenor: Andrei Prepeliță.
Concordia Chiajna: Silveanu – Alexe, Ion, Marc, Cherecheș – Barbu, Casap, Dușmanu, Popescu – Sokovic, Mirică.
Rezerve: Moldovan, Borța, Pintilie, Taub, Codrea, Roșu, Dumitru, Matiș, Pîrvulescu, Plazonja.
Antrenor: Ianis Zicu.
Cum s-au marcat golurile:
min.15: 1-0! Arias profită de o respingere în față a lui Silveanu și trimite în plasă!.
min.47: 2-0! Dumitru majorează diferența pe tabelă cu un șut în vinclu de la 25 m!.