­čÄÖAndrei Prepeli╚Ť─â: ÔÇŁTrebuie s─â ne revenim din euforie!ÔÇŁ

FC Arge╚Ö continu─â p├ón─â la final lupta pentru intrarea ├«n Top 6 dup─â ce s-a impus cu 1-0 ├«n partida de joi sear─â, de pe teren propriul teren, cu FCSB, din etapa cu num─ârul 29 din┬áLiga 1. ├Än urma acestui rezultat, pite╚Ötenii au acumulat 45 ┬ápuncte, cu unul mai pu╚Ťin dec├ót FC Boto╚Öani, ocupanta locului 6. Cele dou─â forma╚Ťii se vor duela luni, de la ora 20.30, pentru ultimul loc de play-off, ├«n ultima etap─â a sezonului regular.┬á foto: Digi Sport

La finalul partidei, Andrei Prepeli╚Ť─â, antrenorul echipei noastre, a avut cuvinte de laud─â la adresa elevilor s─âi pentru presta╚Ťia avut─â ├«n meciul cu FCSB, ├«ns─â le-a transmis juc─âtorilor c─â trebuie s─â r─âm├ón─â concentra╚Ťi. ÔÇŁAm vorbit cu b─âie╚Ťii, trebuie s─â r─âm├ónem concentra╚Ťi, s─â fim axa╚Ťi pe refacere. Ne a╚Öteapt─â un meci de care pe care la Boto╚Öani. Trebuie s─â ne revenim din euforie ╚Öi s─â ne refacem fizic ╚Öi psihic. A fost un meci greu. ╚śtiam cu cine juc─âm. Chiar dac─â au avut absen╚Ťi, au calitate bun─â. Am ├«ncercat s─â fim organiza╚Ťi, compac╚Ťi ╚Öi ne-am dorit s─â facem un pressing avansat, s─â ├«i punem sub presiune. A╚Öa au gre╚Öit ╚Öi ne-am creat ocazii ├«n primele minute. Asta le-a dat un imbold juc─âtorilor. Am ├«ncercat s─â conserv─âm rezultatul ╚Öi ne-a reu╚Öit. E o problem─â a noastr─â. Dup─â ce marc─âm, facem un pas ├«n spate, nimeni nu le-a cerut asta. Am vorbit ca ├«n a doua repriz─â s─â st─âm avansa╚Ťi, eu credeam c─â ne mai trebuie un gol ca s─â c├ó╚Ötig─âm. Au avut c├óteva ╚Öanse, pe contraatac am mai avut ╚Öi noi dou─â situa╚Ťii. E bine c─â s-a terminat a╚Öa, vom analiza ce s-a ├«nt├ómplat ╚Öi mergem la Boto╚Öani s─â ne juc─âm ╚ÖansaÔÇŁ, a declarat Prepeli╚Ť─â la flash-interviul de dup─â meci.