Alexandru Ișfan, titular pentru România U21

Cu Alexandru Ișfan titular, reprezentativa României U21 s-a impus cu 4-2 în amicalul cu CSA Steaua București, disputat joi seară, pe stadionul Ghencea.

Liderul ligii secunde a deschis scorul în minutul 16 dintr-un penalty transformat de Chuchunkov, însă tricolorii au restabilit egalitatea două minute mai târziu prin Markovic, tot dintr-o lovitură de pedeapsă. Aproape de jumătatea primei reprize, selecționata pregătită de Emil Săndoi a preluat conducerea pe tabelă prin reușita lui Baiaram. La pauză, selecționerul a schimbat echipa și a introdus în teren o altă garnitură. Imediat după revenirea de la cabine, România s-a desprins la două goluri după reușita lui Ehmann. La jumătatea celui de-al doilea mitan, CSA Steaua a redus din diferență prin Pacionel, însă Birligea a refăcut din nou din nou diferența de două goluri, cu zece minute înainte de ultimul fluier al centralului. Următorul joc de verificare al României U21 este programat luni, 21 noiembrie, de la ora 13:00, la Pitești, cu FC Argeș. Intrarea spectatorilor va fi gratuită.

CSA STEAUA – ROMÂNIA U21 2-4(1-2)

Au marcat: Chuchunkov (16 pen.), Pacionel (68) / Markovic (18 pen.), Baiaram (21), Ehmann (54), Bîrligea (80)

ROMÂNIA U21, I repriză: Gyenge – Corbu, Screciu (Cpt.), Dican, Țicu – Pop, Grameni – Ișfan, Baiaram, Oct. Popescu – Markovic

ROMÂNIA U21, a II-a repriză: Popa (min. 81 Gorcea) – Sîrbu, Racovițan (Cpt.), Ehmann, Dumitrescu – Lixandru, Farcaș –  Miculescu, Pitu (min. 81 Oroian), R. Ilie, Bîrligea (min. 81 Mazilu)
Selecționer: Emil Săndoi