Croitoru: ”Sunt foarte supărat! De la 3-0 am intrat în degringoladă”

FC Botoșani a fost foarte aproape de a pierde puncte importante la Pitești, deși moldovenii au condus și cu 3-0 în disputa din Trivale. Marius Croitoru, tehnicianul Botoșaniului, nu își putea explica la finalul partidei momentele de relaxare din ultimele zece minute.

„E inexplicabil, e vina mea! Fotbalul se joacă până în minutul 90. Cred că e vina mea, poate n-am fost explicit la pauză. Nu-mi găsesc cuvintele, de la 3-0 să ajungi la ultima fază, să intri într-o degringoladă… Sunt foarte supărat pentru această seară care a început destul de bine. Dar în ultimul minut nu știam pe unde să scoatem cămașa!. Din păcate străinii care au venit s-au făcut români, au preluat acea mentalitate în care e de ajuns 3-0. Am văzut echipe mari care nu se opresc nici la 5-0. Dacă ne prezentăm așa și în Europa, la meciul din Kazahstan am ajuns aici degeaba. Puteam lua și al treilea gol și toată această emulație se poate transforma în coșmar. Nu accept niciodată ca jucătorii să ia adversarul la mișto și să nu se respecte” a declarat Marius Croitoru după meci, la microfonul Digisport.