Eliminați în faza optimilor de finală

FC Argeș a fost eliminată din Cupa Elitelor U16  în faza optimilor de finală după ce a pierdut, scor 0-2, confruntarea de miercuri, din deplasare, cu Farul Constanța. Chiar dacă a cedat în această partidă, echipa pregătită de Florin Drăgușin a dat o replică destul de bună constănțenilor, piteștenii având în prima repriză patru ocazii mari de gol, iar în a doua, alte două oportunități. Golurile marinarilor au fost reușite de Eric Somandru și Cristian Sima, în ultimul sfert de oră al partidei. sursa foto: academiahagi.ro

⚽Cupa Elitelor U16 – Seria Vest – Optimi

Farul Constanța – FC Argeș 2-0(0-0) ⚽Au marcat: Eric Somandru(67), Cristian Sima(73)

FC Argeș: Adrian Briciu – Darius Stan, Alex Prepeliță, Mihai Coarnă, Nicolas Văduva – Radu Văduva, David Marin (min. 55 Robert Comănescu), Mihnea Ionică –  Andrei Ionel (min.68 Andrei Iosifescu), Eric Nistor, Adriano Manole(77 David Mălurică)

Rezerve neutilizate: Bogdan Stanciu Antrenor: Florin Drăgușin