FC Argeș Tineret a remizat cu Universitatea Cluj

FC Argeș Tineret a remizat, scor 2-2, cu Universitatea Cluj. Scorul a fost deschis de echipa noastră, care a punctat prin Andrei Stoica în minutul 31. Peste doar 5 minute, Studenții au reușit egalarea. S-a intrat la cabine cu egalitate pe tabelă, scor 1-1. După pauză, în minutul 57, clujenii au marcat pentru 2-1. FC Argeș a reușit să smulgă un punct Clujului în prelungirile partidei. În minutul 90+1, portarul nostru, Willy Wagner, a degajat puternic și mingea a ajuns până în marginea careului celor de la U Cluj. David Marin a lăsat să cadă balonul, apoi a retrimis cu capul în careu, iar Adriano Manole a fost omul potrivit la locul potrivit, reușind să marcheze și să aducă un punct la Pitești.

După 6 etape, FC Argeș Tineret se clasează pe locul 4, la egalitate de puncte cu UTA, echipa de pe ultimul loc al podiumului. Vulturașii antrenați de Dragoș Radu au adunat 3 victorii, 1 egal și 2 înfrângeri, având un golaveraj de 22-16.

Primul XI: Willy Wagner (GK), Robert Comănescu, Nicolas Văduva, Darius Stan, Radu Văduva, Andrei Iosifescu (C), Mihnea Ionică, Raul Ailenei, Andrei Stoica, Eric Nistor și Adriano Manole. Rezerve: Rareș Vișan, David Marin, Albert Feraru, Ionel Andrei, Ștefan Trașcă, Elin Șain și Adrian Chiroiu.