Înfrângere cu giuleștenii

Rapid II – FC Argeș II 3-1(2-0)
Au marcat: Despa(20, 63), Ghinea(23) / Duminică(70)
FC Argeș II s-a întors fără nici un punct din deplasarea de vineri, din Capitală, cu Rapid II, satelitul formației de primă ligă. Alb-violeții au pierdut cu 1-3 și rămân cu o singură victorie în cele șase etape disputate în Liga a III-a. foto: facebook FC Rapid 1923
Echipa noastră a avut două șanse mari de a deschide scorul în debutul primei reprize, însă Moisie și Coman, rămași singuri cu portarul bucureștenilor, nu l-au putut învinge pe acesta. Cum în fotbal ocaziile ratate se răzbună, bucureștenii au punctat prin Alexandru Despa și Ștefan Ghinea, în decurs de doar trei minute, iar misiunea piteștenilor de a obține un rezultat pozitiv devenea aproape imposibilă. După revenirea de la cabine, Alexandru Despa a realizat dubla, iar soarta celor trei puncte era pecetluită. Cu 20 de minute înainte de final, piteștenii au redus din diferență prin Alexandru Duminică, însă golul acestuia nu a mai putut schimba soarta partidei. Următorul meci al echipei noastre este programat sâmbătă, 9 octombrie, de la ora 15.00, pe propriul teren, cu Academica Clinceni II.
FC Argeș II: Bucur – Mălin(min.45 G. Oprescu), I. Oprescu(min.45 Aguță), Ciuciulete, Dobra – Moisie, Dinoci(min.65 Găleșeanu) – Curescu(min.75 Ene), Tudor, Duminică – Coman(min.75 Tobias). Antrenor: Constantin Schumacher