Înfrângere cu Real Bradu

FC Argeș II a pierdut cu 1-3, confruntarea de sâmbătă seară, din deplasare, cu CS Real Bradu, din runda cu numărul 7 a play-out-ului seriei a IV-a a ligii a III-a.

Piteștenii au deschis scorul în minutul 36 prin Claudiu Moisie, însă gazdele au restabilit egalitatea până la pauză prin Dima. În partea secundă a întâlnirii, Real Bradu a mai punctat de încă două ori prin Antonio Negru și Cristian Ristea. În urma acestui rezultat, Bradu și-a consolidat  locul 3 al play-out-ului, cu o zestre de 31 de puncte, în timp ce FC Argeș II a rămas pe locul 6, cu cele 11 puncte acumulate. Următorul joc al echipei noastre este programat vineri, 13 mai, de la ora 18.00, pe stadionul de la Bradu, cu Flacăra Moreni, ocupanta locului 2 al seriei a IV-a, formație care a adunat până acum 38 de puncte.   sursa foto: CS Real Bradu