Înfrângere în cel de-al treilea amical

FC Argeș – CSA Steaua 0-1(0-0)
A marcat: Dragoș Nicolae(min.64)
FC Argeș a pierdut cel de-al treilea amical din această perioadă precompetițională. Echipa noastră a fost învinsă la limită de CSA Steaua, scor 0-1, în testul de verificare disputat sâmbătă seară, la baza sportivă de la Valea Iașiului. Unicul gol al meciului a fost marcat de Dragoș Nicolae cu 25 de minute înainte de final. foto: Gabriela Neacșu
Antrenorul Andrei Prepeliță a împărțit lotul în două echipe pentru a vedea potențialul fiecărui jucător. După primirea golului, alb-violeții au crescut presiunea pusă pe adversar. Donisa și-a trecut în cont două mari ocazii de gol, iar Dobrosavlevici a trimis peste poartă din 6 m. Câteva minute mai târziu, bulgarul Martin Raynov a avut două oportunități de a marca, însă portarul bucureștenilor a scăpat cu fața curată. În ultimul minut de joc, Dobrosavlevici a trimis cu capul în transversală din centrarea lui Latovlevici. Următorul meci de verificare al echipei noastre este programat marți, 5 iulie, de la ora 17.00, tot la Valea Iașiului, adversar urmând a fi Concordia Chiajna.
FC Argeș, I repriza: Straton – Tofan, Turda, M. Constantin, Vianna – Meza Colli, Njike – Bertrand, Șerban, Ișfan – Celestine.
FC Argeș, a II-a repriză: Greab – Latovlevici, Cestor, Dobrosavlevici, Jakolis – Meza Colli, Raynov – Covaci, Donisa, Ișfan – Ganea. Antrenor: Andrei Prepeliță.
CSA Steaua: Iancu – Oroian, Walace, Gugu, Sima – Bărbulescu, Balgiu – Popa, Chipirliu – Chunchukov, A. Trică.
Rezerve: Dincă, Ilie, Mihăescu, Calestru, Șt.Pacionel, Erhan, Abraham, Răducan, Marin, D.Nicolae, Alexandrescu, Savianu. Antrenor: Daniel Oprița.