Înfrângere la limită cu dâmbovițenii

Chindia Târgoviște U16 – FC Argeș U16 1-0 (1-0)

FC Argeș continuă serie evoluțiilor oscilante din Liga Elitelor U16. Echipa pregătită de Florin Drăgușin a pierdut la limită, 0-1, în deplasarea de sâmbătă, de la Târgoviște, cu Chindia.

Golul victoriei dâmbovițenilor a fost marcat cu un sfert de oră înainte de finalul primului mitan, portarul Briciu fiind învins cu un șut din interiorul careului. După 5 etape jucate, alb-violeții rămân cu doar 6 puncte, iar în runda viitoare, programată sâmbătă, 24 septembrie, de la ora 12.00, vor primi la Pitești vizita celor de la FCSB 2.

Antrenorul Florin Drăgușin s-a declarat doar parțial mulțumit de evoluția elevilor săi: „Un meci cu două reprize diametral opuse, prima, mai modestă, iar a doua, mult mai bună. Am pasat mai bine, ne-am creat ocazii, însă nu am băgat-o în poartă. Ei au avut trei acțiuni mai periculoase și ne-au dat gol.”

FC Argeș U16: Adrian Briciu – Darius Stan (min. 63 Bogdan Sandu), Mihai Coarnă, Nicu Văduva, Ionuț Comănescu – Andrei Iosifescu, Adriano Manole (min. 72 David Anton) – Daniel Rada (min. 55 Andrei Ionel), Radu Văduva (min. 55 David Marin), Mihnea Ionică (min. 72 Albert Feraru) – Eric Nistor.

Rezerve neutilizate: Bogdan Stanciu, Alexandru Prepeliță. Antrenor: Florin Drăgușin