Înfrângere la limită

Echipa de fotbal feminin a clubului FC Argeș a înregistrat duminică prima înfrângere din acest sezon de ligă secundă. Formația pregătită de Gabriel Trandafirescu, Mihai Cârstea și Cristina Sandu a pierdut la limită, scor 1-2, confruntarea de la Turnu Severin, cu ACS Atletic Drobeta.

Gazdele au deschis scorul după doar șapte minute prin Daria Drăgan, însă bucuria acestora a fost de scurtă durată, Argeșul restabilind egalitatea câteva minute mai târziu prin Ariana Marin. Echilibrul s-a menținut pe tabelă până în minutul 75, Drobeta trecând din nou în avantaj prin reușita Biancăi Mincă. Piteștencele au alergat după egalare, însă severinencele au știut să fragmenteze jocul, cu acordul centralul partidei care nu a sancționat faulturile grosolane ale gazdelor. În urma acestui eșec, FC Argeș ocupă locul 6, cu 3 puncte, adunate din două partide jucate. Următorul meci al echipei noastre este programat duminică, 8 octombrie, de la ora 11.00, la Baza Sportivă Viitorul Argeș de la Albota, cu  ACS Atletic Olimpia Gherla, ocupanta locului 2, cu 6 puncte.