Înfrângere la scor cu bucureștenii

FC Argeș II – Dinamo II 0-4(0-3)Au marcat: Măgureanu(18), Borcea(27 pen.), Curea(35), Ionescu(50) Echipa secundă a clubului nostru a suferit vineri seară cea mai drastică înfrângere din acest început de sezon de Liga a III-a. FC Argeș II a pierdut cu 0-4, confruntarea de pe propriul teren, cu Dinamo II, satelitul formației de primă ligă. Partida disputată la baza sportivă Albota a fost dominată de bucureșteni care au punctat de trei ori în primul mitan prin Cătălin Măgureanu, Ioan Borcea(pen.) și Tiberiu Curea. Puștii lui Constantin Schumacher au fost foarte aproape de a-l învinge pe portarul oaspeților în urma unei faze fixe, însă transversala s-a opus. Pe finalul primei reprize, Ștefan Fara a reușit să respingă din vinclu și șutul lui Vlad Tudor. La cinci minute de la revenirea de la cabine, Dinamo II a mai înscris încă o dată prin Cristi Ionescu. Piteștenii au avut șansa de a reduce din handicap prin Alexandru Duminică, însă goalkeeperul dinamovist a reușit să pareze șutul acestuia din interiorul careului. În urma acestui eșec, FC Argeș II a coborât pe locul 9 al clasamentului seriei a IV-a, cu cele 3 puncte, adunate în cinci etape. Următorul joc al echipei noastre este programat vineri, 1 octombrie, de la ora 15.00, în deplasare, cu Rapid II. Caseta tehnică: FC Argeș II: Frumuzache – Curescu(min.74 Mălin Bogdan), I. Oprescu, Ciuciulete(min.46 Aguță), Dobra – Găleșeanu(min.31 Crivăț), Dinoci, Butoiu(min.31 Mitoi), Vlad Tudor – G.Oprescu, Coman(min.46 Duminică). Antrenor: Constantin Schumacher. Dinamo II: Ștefan Fara – A.Stelea, Țapurin, Tone, Mitran(min.58 C.Hîldan) – Stan(min.46 C.Grigore), Floarea, Măgureanu – I. Borcea(min.58 Șutru), Spînu(min.72 Viciu), Curea.Antrenor: Bogdan Baicu. Arbitru: Maria Valușescu / A1: Călin Daniel / A2: Vasilică Dobre (toți din București)Observatori: Iulian Ivan(Giurgiu), Adrian Mirea(Craiova)