Meci pierdut în minutul 90!

FC Argeș – CS Balotești 2-3(0-1).
Au marcat: Șerban(min.61 pen), Grecu(min.75) / Nica(min.40), Pătrașcu(min.70), Claudiu Herea(min.89 pen).

FC Argeș nu a reușit să iasă din pasa neagră prin care trece de câteva etape. Echipa noastră a înregistrat sâmbătă după-amiază al treilea rezultat negativ după ce a pierdut cu 2-3, confruntarea de pe propriul teren, cu CS Balotești.
Disputa cu ilfovenii a fost una destul de spectaculoasă, cu multe goluri și cu un deznodământ nefericit pentru alb-violeți. Oaspeții s-au impus în Trivale grație unui gol marcat în ultimul minut, din lovitură de la 11 m, în urma unui fault în careu comis de Ionuţ Şerban. Baloteștiul a intrat la cabine cu un avantaj minim, după reușita lui Nica. După ce a trecut de toată defensiva argeșeană, atacantul ilfovean l-a învins pe Popescu cu un șut la colțul lung. După pauză, Fc Argeș a restabit egalitatea prin Șerban care a transformat o lovitură de pedeapsă, dictată în urma unui henț în careu, comis de Claudiu Herea. Oaspeții au trecut din nou în avantaj, cu 20 de minute înainte de final , însă alb-violeții au restabilit egalitatea prin Robert Grecu care a finalizat cu un șut la colțul lung, o acțiune individuală. În ultimul minut al timpului regulamentar, Baloteștiul a obținut un penalty după o impridență în careu a lui Șerban. Claudiu Herea a stabilit scorul final, cu un șut în vinclu, iar Baloteștiul a plecat de la Pitești cu toate punctele puse în joc. În urma acestui eșec, FC Argeș a rămas pe locul 4 al clasamentului, însă poate cădea pe 5, dacă CS Afumați va reuși să câștige vreun punct din deplasarea de duminică de la Dacia Brăila.

Liga 2, etapa 34
FC Argeş: Popescu – Oancea, Şerbănică, Vişa, Stan(min.46 Cotigă) – Tăbăcariu(min.46 Buhăescu), Costin(min.81 David), Grecu, Şerban – Năstăsie, Nilă. Antrenor: Emil Săndoi.
CS Baloteşti: Eşanu – Neagu, Mihai(min.90+1 Novac), Claudiu Herea, Flămînzeanu – Ovidiu Herea, Filip(min.77 Mirescu), Marciuc, Nica – Bolozan, Paraschiv(min.67 Pătraşcu). Antrenor: Emil Stanca.
Arbitri: Eduard Ioniţă(Constanţa), Liviu Burlacu(Urziceni), Florin Iacob(Constanţa).
Observatori: Ion Olteanu(Bucureşti), Viorel Leşeanu(Giurgiu).
Stadion Nicolae Dobrin, spectatori 1.000.
Cartonaşe galbene: Cotigă.

Filmul meciului:
min.3: Şerban trage de la 25 m peste poartă.
min.19: Raul Costin şutează de la 20 m pe lângă poartă.
min.22: Paraschiv reia cu capul din 6 m, însă Tavi Popescu respinge în corner.
min.35: Şerban trimite cu capul din interiorul careului, iar balonul trece pe lângă poartă.
min.38: Nilă scapă din marcajul fundaşului, pătrunde în careu, dar trage slab.
min.44: Năstăsie şutează de la 20 m, mult peste poartă.
min.45: Acelaşi Năstăsie trimite direct în zid din lovitură liberă de la 23 m.
min.47: Şerbănică şutează de la 20 m iar mingea trece milimetric pe lângă bara laterală.
min.60: Penalty pentru FC Argeş în urma unui henţ în careu comis de Claudiu Herea.
min.68: Grecu centrează în careu, iar Nilă, din 3 m, trimite în braţele portarului!.
min.74: Grecu centrează în careu, însă acelaşi Nilă trimite cu capul peste poartă!.
min.84: Buhăescu trimite cu capul din 6 m, însă Eşanu respinge cu piciorul.
min.85: Grecu trage din interiorul careului, dar portarul Baloteştiului scoate de pe linia porţii!.
min.89: 11 m pentru Baloteşti! Nica este faultat în careu de Ionuţ Şerban iar centralul arată punctul cu var.

Cum s-au marcat golurile:
min.40: 0-1! Nica deschide scorul după ce pătrunde în careu şi finalizează acţiunea cu un şut la colţul lung!.
min.61: 1-1! Şerban trimite în stânga portarului şi restabileşte egalitatea din penalty!.
min.70: 1-2! Pătraşcu prinde un şut de senzaţie de la 20 m care se duce în plasă!.
min.75: 2-2! Grecu pătrunde în careu şi îl învinge pe Eşanu cu un şut la colţul scurt!
min.90: 2-3! Claudiu Herea transformă penalty-ul scos de Nica şi stabileşte scorul final.