Rezultatele echipelor de juniori ale Argeșului (31 august – 1 septembrie)

S-a încheiat etapa a patra a Ligii Elitelor. Haideți să vedem ce au reușit vulturașii noștri în acest weekend.

FC Argeș Tineret a jucat în această etapă cu Universitatea Craiova, într-un duel al celor mai în formă echipe din Seria Vest a Ligii de Tineret. Din păcate, acest meci a fost câștigat într-o manieră categorică de olteni, aceștia reușind astfel să întrerupă seria noastră de invincibilitate. La finalul celor 90 de minute, tabela a arătat un neverosimil 6-1 pentru Craiova. Golul nostru de onoare a fost înscris în minutul 82 de Mihnea Ionică, după o minge recuperată în careul advers. Vulturașii antrenați de Dragoș Radu se clasează pe locul 3 în clasament.

Primul XI: Willy Wagner (GK), Darius Stan, Mihai Coarnă, Alexandru Dinoci, Nicolas Văduva, Eric Nistor, Andrei Iosifescu (C), Mihnea Ionică, Adriano Manole, Raul Ailenei și Andrei Dima. Rezerve: Rareș Vișan, Robert Comănescu, Ștefan Andrei, David Mălurică, Ionuț Marin, Ionel Andrei, Albert Feraru și David Văduva.

Vulturașii de la FC Argeș U17 i-au răzbunat pe colegii lor de la Tineret, învingând cu 5-0 pe Universitatea Craiova. Echipa este neînvinsă în acest sezon, având maxim de puncte după 4 etape și fiind pe primul loc în clasament. Scorul a fost deschis de decarul nostru, Rareș Velea, în minutul 22. Acesta a făcut dubla în minutul 37, pentru ca 2 minute mai târziu, Alexandru Niță să ducă scorul la 3-0. După pauză, Alex a făcut și el dubla, înscriind în minutul 64 pentru 4-0. Tabela a fost închisă de Rafael Petriu care a punctat pentru 5-0 în minutul 68.

Primul XI: Luca Crăciun (GK), Andrei Dinu, Antonio Marin (C), Claudiu Stancu, Mihai Trandafir, Eduard Georgescu, Alexandru Gabriel Niță, Mateo Tameș, Rafael Petriu, Rareș Velea și Marius Mareș. Rezerve: Gheorghe Dragnea, Robert Scărlătescu, Damian Feraru, Ștefan Trașcă, Andrei Zamfirache, Rafael Vlădulescu, Ștefan Mozăceanu și Oprea Mario.

FC Argeș U16, echipă antrenată de Florin Drăgușin, a întâlnit în etapa a patra a Seriei 4 a Ligii Elitelor U16 pe Chindia Târgoviște. Alb-violeții au remizat cu Chindia, scor 1-1, golul nostru fiind marcat de David Lică în minutul 36. Vulturașii sunt pe locul 7 după primele 4 etape ale sezonului.

Primul XI: Gabriel Cristescu (GK), Sebastian Lungan, Marco Mituică (C), Mario Turcu, Bogdan Hera, David Lică, Roberto Dan, Răzvan Petre, Patric Georgescu, Robert Voiculescu și Luca Balint. Rezerve: Albert Teodorescu, Matei Ungureanu, Denis Pițigoi, Radu Șerban, Eduard Brînzan, Robert Duma și Albert Mondiru.

FC Argeș U15, echipă antrenată de Adrian Mălușanu, a întâlnit în etapa a patra a Seriei 4 a Ligii Elitelor U15 pe Chindia Târgoviște. Alb-violeții au învins cu 1-0 pe Chindia, grație golului marcat în minutul 22 de David Olteanu. Vulturașii sunt pe locul 4 după primele 4 etape ale sezonului.

Primul XI: Matteo Șerban (GK), Ianis Ciobanu, David Olteanu, Darius Vitan, Sebastian Florea, Patrick Dumitrache, Raul Neacșu, Eduard Tudoran (C), Ștefan Savu, Tiberiu Cotea și Andrei Niculiță. Rezerve: Tudor Nicolicioiu, Răzvan Sandu, Patrick Uță, Ianis Dobra, Eric Cătulescu, Yanis Dobre, Andrei Albulescu și Luca Arsene și Eduard Enache.

FC Argeș U14 și FC Argeș U13 au întâlnit formațiile similare ale celor de la LPS Slatina, în cadrul Seriei 8 a Ligii Elitelor. Vulturașii au obținut victorii categorice, la diferențe formate din două cifre, astfel că își continuă seriile de invincibilitate.