Săndoi: „Diferenţa trebuia să fie mult mai mare!”

Emil Săndoi, antrenorul echipei noastre consideră că FC Argeş ar fi trebuit să câştige mult mai clar meciul cu U Cluj având în vedere numărul de ocazii pe care le-au avut alb-violeţii.

Tehnicianul piteştean îşi doreşte ca gruparea din Trivale să menţină acelaşi ritm şi să bifeze cât mai multe rezultate pozitive: „Îi felicit pe băieţi pentru prestaţia de astăzi. Cred că am arătat că suntem o echipă cât se poate de disciplinată. Sunt 7 etape în care nu am pierdut. Ştiam că întâlnim un adversar de calibru, cu foarte mulţi jucători internaţionali. O echipă omogenă care a şi reuşit nişte transferuri de marcă. Noi am fost astăzi o echipă pragmatică. Îmi pare puţin rău că diferenţa nu a fost mai mare. Am ratat o ocazie de singur cu portarul, am mai ratat încă una tot de singur cu portarul, în repriza a doua. Pe final de joc ne-am bramburit puţin la o fază fixă când marcajul era clar şi am luat gol. Am fost nevoiţi să facem nişte schimbări pentru că avem nişte jucători care vin după o perioadă mare de pauză. Este vorba de Stan şi Năstăsie care nu au ritmul jocului. Panait era în piuneze, iar din minutul 20-25, ne-a anunţat că are unele probleme de sănătate. Cu două zile înainte de meci, s-a oprit la un antrenament şi nici nu ştiam dacă îl puteam folosi. Şi Buleică a tras de el pentru că are dureri în continuare. Nu suntem un lot numeros. Noi am transferat până acum doar 4 jucători sub 21 de ani şi 2 jucători de la liga a doua, pe Gugu şi Buleică. Îmi doresc foarte mult să ne întărim şi cu încă doi jucători care au fost astăzi la meci. Sper să nu dăm cu piciorul la o oportunitate. Poate nu vom putea să ne folosim de ei la următorul joc, dar sigur ne vom folosi de ei pentru că este un campionat lung, dificil. Cred că noi suntem pe un curs ascendent. Jocul de astăzi ne dă speranţe pentru viitor. Nu mai există meciuri uşoare, indiferent că joci acasă sau în deplasare. Am întâlnit un adversar cu multă calitate. Probabil că o să promoveze. Am reuşit un rezultat bun astăzi, dar trebuie să menţinem acelaşi ritm în continuare, pentru că ne aşteaptă meciuri foarte grele. Încă o dată vreau să-i felicit pe băieţi pentru modul în care au respectat tot ce stabilisem de comun acord şi pentru modul în care se pregătesc”.