Victorie la limită în amicalul cu oltenii

FC Argeș – CSM Slatina 1-0(1-0)
A marcat: Celestine(min.36)
FC Argeș s-a impus la limită, scor 1-0, în amicalul de astăzi cu CSM Slatina, nou-promovată în liga secundă. În partida disputată pe stadionul Nicolae Dobrin, Andrei Prepeliță, antrenorul echipei noastre, a utilizat doar jucătorii au evoluat mai puțin în meciul de campionat cu UTA sau chiar deloc. foto: Gabriela Neacșu
Singurul gol al partidei a fost marcat de Celestine, cu zece minute înainte de finalul primei părți. Fotbalistul alb-violet a trimis în plasă din centrarea de manual a lui Garita. Vârful camerunez a fost la originea mai multor acțiuni periculoase ale echipei noastre, însă portarul oltenilor a făcut minuni între buturi. Ocazii mari de gol și-au mai creat bulgarul Martin Raynov, dar și juniorul Yanis Pîrvu. FC Argeș se putea desprinde pe tabelă cu 20 de minute înainte de final, însă Garita a ratat o lovitură de la 11 m scoasă tot de el. Amicalul cu CSM Slatina a fost un test util pentru băieții noștri înaintea duelului de duminică, 24 iulie, de la ora 12.00, din deplasare, cu Sepsi Sfântu Gheorghe, din etapa a doua a acestui sezon competițional.
FC Argeș: Straton – Marvin, Turda, Dobrosavlevici, Vianna – Raynov, Alceus – Covaci, Celestine, Donisa – Garita.
După pauză au mai intrat Pîrvu, Gino Oprescu, Dinoci, Florescu, Gașpar și Domșa.
Antrenor: Andrei Prepeliță
CSM Slatina: Pop – Mitran, Manea, Gherghe, Dinu – Neagu, Trașcu, Oprescu, Doman – Deta, Nițu.
După pauză au mai intrat Preduț, Stan, Bărbuți, Sălceanu, Pisaru, Șerban, Toma, R.Costi, Necșulescu Trancă, Popovici.
Antrenor: Dan Oprescu