Victorie la limită în cel de-al doilea test de verificare

FC Argeș a obținut o victorie la limită, 3-2, în amicalul de joi, de la Valea Iașiului, cu Flacăra Horezu, formatie care evoluează în liga a treia. Golurile alb-violeților au fost reușite de Stoica(min.2), Boboc (min.61) și Dulcea(min.90), reușitele vâlcenilor fiind semnate de Zamora(min.85) și Federico(min.87).

Ca și în primul amical cu Muscelul Câmpulung, staff-ul tehnic al echipei noastre a împărțit lotul în două echipe pentru a da minute tuturor jucătorilor. Cu cinci jucători sub vârstă în primul unsprezece, piteștenii au început în forță partida și au deschis scorul foarte repede prin Andrei Stoica, juniorul alb-violet trimițând în plasă din pasa lui Rădescu. Argeșul se putea desprinde până la pauză, însă Buhăcianu nu a prins cadrul porții din poziție ideală. După revenirea de la cabine, argeșenii au mai punctat încă o dată prin Robert Boboc, mijlocașul echipei noastre fructificând centrarea lui Oprescu. Oaspeții au restabilit egalitatea pe finalul partidei, în doar două minute, profitând de două greșeli mari ale defensivei alb-violete. FC Argeș a marcat golul victoriei în minutul 90, Patrick Dulcea trimițând în plasă din pasa lui Gino Oprescu, care poate fi considerat omul meciului datorită prestației din teren. Următorul meci de verificare al echipei noastre este programat sâmbătă, 3 februarie, de la ora 12.00, în deplasare, cu Concordia Chiajna.

FC Argeș – Flacăra Horezu 3-2(1-0)

Au marcat: Stoica(min.2), Boboc(min.61), Dulcea(min.90) / Zamora(min.85), Federico(min.87)