Remiză în amicalul cu Bascovul

FC Argeș și Unirea Bascov au terminat la egalitate, 1-1, amicalul de astăzi, de pe stadionul Nicolae Dobrin.

Partida cu formația care activează în Liga a 3-a a fost un bun prilej pentru antrenorul Marius Croitoru de a da minute și jucătorilor care au evoluat mai puțin sau chiar deloc, în meciul de campionat cu CFR Cluj. FC Argeș a deschis scorul după zece minute prin Calcan, însă s-a văzut egalată la jumătatea primei reprize în urma unei acțiuni colective a oaspeților, finalizată de Gheoroae. Vianna și Șerban și-au trecut în cont ocazii mari de gol, însă nu au fost inspirați la finalizare. Și Unirea Bascov a avut două mari oportunități de a marca prin Lima și Darius Grigore, însă Micle a scăpat de fiecare dată cu fața curată. Amicalul cu bascovenii a fost un test util pentru echipa noastră înaintea duelului de duminică, de la ora 20.30, de la Pitești, cu FCSB.

Amical FC Argeș – Unirea Bascov 1-1(1-1)

Au marcat: Calcan(min.10) / Gheoroae(min.23)

FC Argeș: Micle – Tofan, Brendon, Constantin(min.46 Moisie), Vianna – Mimito Biai, Njike(min.46 Șerban) – Bertrand(min.66 Stoica), D. Croitoru(min.66 Marco Dică), Calcan(min.58 Donisa) – Koubemba(min.58 Celestine)

Rezerve neutilizate: Straton, Hanne, Jakolis

Antrenor: Constantin Schumacher

CS Unirea Bascov: Petrișor – Gallo, Linte, Dumitrache, Doinea – Lima, Chircioagă, Gheoroae, Iordache – Bucuroiu, Georgescu

Rezerve: Grigore, Terec, Tănase, Butoiu, Pia, Puică, Mihalcea, Albulescu, Ciurea, Troană, Tudose, D. Grigore

Antrenor: Adrian Dulcea

Livetext:

min.1: A început partida

min.10: 1-0! Tofan centrează în careu, iar Calcan trimite în plasă!

min.17: Vianna trimite în portar din 6 m!

min.23: 1-1! Gheoroae restabilește egalitatea cu un șut din interiorul careului!

min.41: Lovitură liberă de la 30 m pentru Unirea Bascov, iar Lima reia cu capul la o palmă de bara laterală

min.45: Prima repriză se termină la egalitate, 1-1.

min.46: A început repriza secundă

min.62: Șerban trimite pe lângă poartă de la marginea careului

min.86: Șutul lui Darius Grigore primește o pasă în careu, trage la poartă, însă un fundaș piteștean se interpune pe direcția balonului

min.88: Șerban execută o lovitură liberă de la 25 m, portarul respinge în față, însă Celestine luftează în momentul șutului

min.90: Se termină partida. FC Argeș și Unirea Bascov încheie la egalitate, 1-1, amicalul de pe stadionul Nicolae Dobrin