Croitoru: „N-am făcut un joc strălucit”

La finalul meciului de sâmbătă, dintre FC Argeș și Chindia Târgoviște, încheiat la egalitate, 0-0, Nicolae Croitoru, antrenorul oaspeților s-a declarat nemulţumit de jocul echipei sale. Tehnicianul dâmboviţenilor a recunoscut că formația pe care o pregătește a făcut un joc destul de slab la Piteşti.

Croitoru aştepta ca jucătorii de valoare pe care îi are în lot să facă diferenţa: „Anticipam un joc dificil pentru că întâlneam o echipă în componenţa căreia se aflau jucători valoroşi, cel puţin de la mijloc în sus, cum ar fi Grecu, Năstăsie, Buhăescu. Din păcate nu a fost un joc deosebit nici de-o parte, nici de alta . Nici noi nu am reuşit un joc strălucit. În prima repriză ne-am apărat, ne-am creat două situaţii de a marca, una din fază fixă şi una pe un conntraatac. Repriza a doua am echilibrat jocul însă fără realizări deosebite. Ne-am apărat mai sus iar în atac am avut o situaţie mai clară la care Grecu a avut o intervenţie foarte bună. Ne-am dorit foarte mult să câştigăm dar nu am reuşit să facem lucrul acesta. Este bine că n-am luat gol şi menţinem linia din ultimele etape. Din păcate, ne creăm destul de greu ocazii de gol. Aşteptam mai mult din partea unor jucători. În acest sezon ne dorim promovarea”.