Debut cu dreptul în Campionatul Naţional!

Cele două echipe de juniori ale clubului nostru au început cu dreptul faza a doua a Campionatelor Naţionale Under 17 şi 19 ani.

Grupa Under 17 a clubului FC Argeş a debutat cu o victorie după ce s-a impus sâmbătă cu 2-1 în deplasarea de la CSS Târgovişte. Alb-violeţii au făcut un meci destul de bun iar la pauză au condus cu 2-0 prin golurile marcate de George Dinuţă şi Ionuţ Loluţ.  În urma acestui rezultat, care a adus 3 puncte în conturile alb-violeţilor, FC Argeş ocupă locul al doilea al seriei a cincea, la egalitate cu LPS Piteşti care s-a impus cu 3-0 în partida cu FCM Târgovişte. Următorul meci al echipei noastre va avea loc duminică, de la ora 14, când alb-violeţii vor întâlni pe propriul teren, pe CS Mioveni.

#Egalaţi pe final de partidă

Grupa Under 19 a clubului nostru a remizat, 1-1, în deplasarea de sâmbătă de la ACS Petrosport Ploieşti, rezultat în urma căruia se situează pe locul 5 al seriei a cincea. Piteştenii au făcut un meci destul de bun şi au condus la pauză prin golul marcat de Adrian Udrea. Cu cinci minute înainte de finalul partidei, ploieştenii au restabilit egalitatea dintr-o fază fixă la care defensiva alb-violetă nu a putut să respingă balonul din faţa porţii. În afară de golul marcat, FC Argeş a mai avut încă 3-4 situaţiii de unu la unu cu portarul ploieştean, dar şi o bară. Următorul joc al piteştenilor va avea loc duminică, de la ora 12, când vor întâlni pe propriul teren, pe CS Mioveni.

FC Argeş Under 17: Eduard Sanda – Cristi Popescu, Andrei Neaţă, Mario Ivănescu, David Vochin – Ştefan Dragoman, George Dinuţă, Mihai Durdui, Bahadîr Yediyidiz – Ionuţ Loluţ, Dănuţ Miricioiu. Pe parcurs au mai intrat Remus Sterie, Răzvan Voicu, David Oprea, Costin Florea şi Cătălin Roşca. Antrenori: Georgian Şerban şi Petre Calotă.

FC Argeş Under 19: Radu Tobă – Roberto Stancu, Andrei Niţu, Paul Ciucă, Nicuşor Cioacă – Dan Alexandru, Cristi Diaconu, Alexandru Borţosu, Tiberiu Stan – Alexandru Păun, Adrian Udrea. Pe parcurs au mai intrat Cristi Stănculescu, Robert Dumitru şi Robert Ursu. Antrenori: Augustin Eduard şi Paul Ciobanu.