Debut cu dreptul în noul an

FC Argeș – Dinamo București 2-1(0-0)
Au marcat: Ișfan(min.50), Șerban(min.68 pen.) / Ivanovski(min.86)
FC Argeş a început cu dreptul partea secundă a sezonului. Echipa pregătită de Andrei Prepeliță și Mihai Ianovschi a învins cu 2-1, vineri seară, pe propriul teren, pe Dinamo București, în meciul de deschidere al rundei cu numărul 22 din Casa Liga 1, prima din noul an. foto: Gabriela Neacșu
Prima ocazie de gol le-a aparținut argeșenilor, însă portarul bucureștenilor a reușit să pareze lovitura liberă executată în forță de Șerban. Alb-violeții au cerut penalty după ce Fatai a căzut în careu în duel cu Ehmann, dar arbitrul Bîrsan nu a dat nimic. Dinamo a fost foarte aproape de un autogol imediat după pauză când Ehmann a respins defectuos în corner. Piteștenii au deschis scorul în minutul 50 prin Alexandru Ișfan care a trimis în plasă cu un șut spectaculos după ce a pivotat nestingherit de lângă Patriche și Matei. În minutul 58 Matei a marcat pentru Dinamo, dar arbitrul Bîrsan a anulat reușita pentru un fault al dinamovistului la Joao Miguel. Piteștenii s-au desprins pe tabela de marcaj cu 20 de minute înainte de final prin Ionuț Șerban care a transformat penalty-ul scos de Cristi Dumitru. Dinamo a redus din diferență în minutul 86 prin Ivanovski care a profitat de largul marcaj al lui Turda. În urma acestui rezultat, echipa noastră a rămas pe locul 8 al ierarhiei, cu 31 de puncte, cu unul mai puțin decât Universitatea Craiova, Farul Constanța și Rapid București, formații care au un meci în minus. Următorul meci oficial al grupării din Trivale este programat duminică, 30 ianuarie, de la ora 17.00, în deplasare, cu FC U Craiova.
FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Miguel, Latovlevici – Meza Colli, Şerban(min.81 Said) – Işfan(min.81 Tănase), Dumitraşcu(min.66 Dumitru), Palic(min.46 Raynov) – Fatai(min.46 Arias).
Rezerve neutilizate: Croitoru, Viana, Boldor, Muşat.
Antrenori: Andrei Prepeliță și Mihai Ianovschi.
Dinamo București: Chesneau – Tomozei(min.80 A.Radu), Buleică, Patriche, Ehmann – Răuţă(min.80 Bani), Pierret, Matei – Torje, Borduşanu, Ivanovski
Rezerve neutilizate: Fara, Jovanovic, Creţu.
Antrenor: Flavius Stoican.
Stadion: Nicolae Dobrin; Spectatori 1.500
Cartonașe galbene: Miguel, Șerban, Tănase, Greab / Tomozei, Perret, Răuță, Patriche
Arbitru: Marcel Bîrsan / Asistent 1: Marius Marica; Asistent 2: Marius Badea; Arbitru de rezervă: Viorel Flueran.
Observator joc: Constantin Stătescu
Observator arbitri: Corneliu Fecioru