Dulca: ”Joc pierdut pe o greșeală colectivă”

Cristi Dulca, antrenorul Universității Cluj, s-a arătat dezamăgit de jocul echipei sale. Principalul ardelenilor spune că nu poţi trage concluzii după doar câteva etape: ”Am pierdut acest joc pe o greșeală colectivă a apărării. Am pregătit acest meci știind că Piteștiul construiește foarte bine pe benzi, iar mijlocașii laterali intră foarte bine între linii. Am reușit în prima repriză să blocăm aceste culuare, chiar dacă nu ne-am creat pe atac pozițional ocazii foarte importante. Din faze fixe am avut trei ocazii foarte mari. A doua repriză a început cu acel gol, apoi a trebuit să schimb, introducându-l pe Gavra să scot un mijlocaș central, iar pe final jocul a fost presărat cu foarte multe greșeli individuale. Nu am reușit să marcăm chiar dacă am reluat controlul acestei partide. Și Argeșul și Universitatea, sunt echipe de tradiție care speră să promoveze în acest an. E început de campionat foarte greu pentru că multe echipe s-au întărit. Nu poți trage concluzii după primele 4-6 etape”.