Eugen Neagoe: ”Am avut atitudine bună și agresivitate”

Antrenorul Eugen Neagoe își dorea ca FC Argeș să câștige la o diferență mai mare de scor partida cu CSM Reșița.

Tehnicianul echipei noastre susține că situația din clasament își spune cuvântul asupra jocului prestat de elevii săi: ”O partidă dificilă, cei de la Reșița veneau cu un moral foarte bun. Au avut o serie bună, iar rezultatele bune îți dau încredere mare. Prima repriză cred că am controlat jocul, am marcat acel gol și mai puteam înscrie. Repriza a doua ne-au dominat cei de la Reșița, deși am avut ocaziile mai mari, ocazii clare de a marca prin Nortey și Yanis Pîrvu, precum și acea fază a lui Patrick Dulcea care trebuia să se încheie cu gol. Din păcate, parcă ne era teamă de rezultat, teamă de a câștiga acest joc. Când nu ești într-o situație așa plăcută, nu ai nici încrederea și nici dezinvoltura pe care ar trebui să o avem la fiecare joc. Băieții merită felicitări pentru efort, am avut atitudine foarte bună, agresivitate, s-au bătut pentru fiecare minge. Pentru lucrurile astea și pentru cele trei puncte, merită felicitări. Au primit și câteva zile libere” a declarat Eugen Neagoe, la finalul partidei cu CSM Reșița, câștigată de FC Argeș, scor 1-0.