Victorie la scor de tenis VIDEO

FC Argeș a început cu dreptul partea secundă a Ligii Elitelor U14. Echipa pregătită de antrenorii Adrian Mălușanu și Augustin Eduard s-a impus, cu 7-3, în confruntarea de acum câteva zile, din deplasare, cu SCM Râmnicu Vâlcea.

Pentru cele două echipe a fost primul meci oficial din 2024. După o primă repriză echilibrată, piteștenii s-au dezlănțuit după pauză, reușind desprinderea decisivă după un forcing de 20 de minute. Remarcații acestei partide pot fi considerați Eduard Tudoran, Ianis Ciobanu și Ștefan Savu, cei trei având o evoluție foarte bună. În urma acestui rezultat, alb-violeții și-au consolidat poziția de lider, echipa noastră având 14 victorii, 42 de puncte și un golaveraj foarte bun: 82 de goluri marcate și doar 13 încasate! Piteștenii au un avantaj de 10, respectiv 12 puncte, față de Petrolul Ploiești și Chindia Târgoviște, echipele care completează podiumul. În următoarea rundă, programată duminică, 24 martie, la ora 10.00, FC Argeș va da piept, pe propriul teren, cu FCSB, ocupanta locului 10.

⚽Liga Elitelor U14 • Seria 3 – Etapa 14

SCM Râmnicu Vâlcea U14 – FC Argeș U14 3-7(3-3)
Au marcat: Eduard Tudoran (min.5, 17, 62), Marin Iustin(min.9), Ștefan Savu(min.64, 69), Raul Neacșu(min.70+1)

FC Argeș U14: Matteo Șerban – Ianis Ciobanu, Darius Vitan(min.68 Eric Cătulescu), David Olteanu, Patrick Dumitrache(min.66 Andrei Albulescu) – Cristian Anghel(min.36 Ianis Dobra), Raul Neacșu(min.68 Raul Kral), Eduard Tudoran, Răzvan Sandu(min.60 Eduard Enache) – Andrei Niculiță(min.66 Luca Arsene), Iustin Marin(min.36 Ștefan Savu)

Rezerve neutilizate: Darius Stoica, Patrick Uță

Antrenori: Adrian Mălușanu, Augustin Eduard