Petruescu: ”Dedicăm acest punct suporterilor!”

La finalul meciului de sâmbătă cu FC Argeş, terminat la egalitate, 0-0, Cosmin Petruescu, tehnicianul bănățenilor, s-a declarat mulțumit de punctul luat de la Pitești.

Antrenorul lui ASU Poli Timișoara consideră că echipa sa ar fi putut obține mai mult din Trivale: ”Suntem conștienți că nu a fost un meci spectaculos, dar foarte important pentru noi era să nu pierdem jocul de astăzi. Asta nu înseamnă că am pregătit meciul la egal. Cred că cea mai mare ocazie a meciului ne-a aparținut nouă. În repriza a doua nu am mai avut aceeași forță și consistență în atac. Am început meciul cu foarte mulți jucători Under 21. În lotul de astăzi am avut doar 4-5 seniori. Cei care au intrat au făcut-o foarte bine. Și-au dorit să scoată un rezultat pozitiv și cred că din punct de vedere defensiv, am făcut un meci foarte bun. Știam că din deplasare de la FC Argeș se pleacă extrem de greu cu punct sau puncte. Să nu uităm că pe acest teren, Petrolul a pierdut cu 3-0, U Cluj și Clinceniul au pierdut și ele, Chindia a câștigat în minutul 92. Vreau să le mulțumim suporterilor care au fost alături de noi. Au făcut un efort fantastic, au plecat în miez de noapte să vină să ne susțină, așa cum o fac în toate deplasările. Le mulțumim și dedicam acest punct suporterilor”.