Popa: ”Am pierdut pe greșeli individuale”

La finalul partidei de astăzi cu FC Argeș, pierdută de UTA, cu 1-2, antrenorul gazdelor Ionuț Popa s-a declarat nemulțumit de scorul final.
Tehnicianul „Bătrânei Doamne” a luat în calcul și un rezultat negativ cu Argeșul, având în vedere indisponibilitățile pe care le-a avut: „Nu cred că rezultatul reflectă realitatea, cel puțin în repriza a doua noi am dominat mai mult. Din nou, am pierdut pe niște greșeli individuale, au fost trei-patru, dintre care două la goluri. Mi-a plăcut echipa după pauză, pentru că am avut o altă dinamică, am încercat să jucăm mai mult în față. Probabil că tinerețea îi îndeamnă pe majoritatea jucătorilor să facă pasul în spate, deși eu îi îndemn în permanență să joace în față. Dar, repet, au fost două greșeli mari în apărare, greșeli de care noi nu am beneficiat niciodată în acest campionat din partea adversarilor noștri. Acesta e un aspect negativ al nostru, că nu reușim să eliminăm greșelile individuale. Se știe foarte bine situația, încercăm să jucăm cu copii până la sfârșitul anului, indiferent de ce rezultate vom avea. Vor fi, poate, doi-trei seniori cum am avut și astăzi, dar, dacă nu se schimbă situația, va fi foarte greu să jucăm doar cu copii. Îmi este greu să cred că seniorii, indiferent de valoarea lor, vor mai rămâne în aceste condiții (n. red. financiare, cu restanțe salariale de trei luni)”, a spus Ionuț Popa.