Paul Ciobanu: „Fotbalul se joacă până la ultimul fluier!”

La finalul partidei de vineri după-amiază cu Ripensia Timişoara, câştigată de FC Argeş cu 2-1, prin golul lui Şerban din ultimele secunde ale partidei, oficialii grupării din Trivale s-au declarat mulţumiţi de scorul final, dar şi de jocul prestat de alb-violeţi în repriza secundă. Paul Ciobanu, secundul echipei noastre, a crezut până în ultimul minut în victoria lui FC Argeş.

Ciobanu îşi doreşte ca până la finalul sezonului, FC Argeş să câştige toate meciurile: „Ce mai pot spune după o asemenea victorie, golul 2 venind pe ultima fază a jocului….A fost un meci greu, aşa cum am anticipat. Am întâlnit o echipă disciplinată tactic, aşezată foarte bine în teren, cu jucători care au activat în Liga I, dar şi cu fotbalişti de valoare, tineri şi talentaţi. Într-un final ne putem declara mulţumiţi de cele 3 puncte câştigate. În numele colectivului de antrenori vrem să felicităm jucătorii pentru atitudinea pe care au avut-o în repriza a doua, dar şi pentru jocul pe care l-au prestat. Am crezut în victorie tot timpul. Nu a fost prima oară în care am câştigat în ultimul minut. Ca drept dovadă, acelaşi lucru s-a întâmplat şi săptămâna asta la nivel înalt, la meciurile din Champions League. Le-aţi urmărit şi dumneavoastră. S-au terminat cu victorii în favoarea echipelor care în prima manşă nu cred că mai aveau aşa mari şanse de calificare. Fotbalul se joacă până la ultimul fluier al arbitrului şi noi chiar am avut încredere în aceşti jucători care merită toate felicitările noastre. Mai avem patru etape pe care le vom aborda ca şi până acum, numai la victorie!” a spus secundul echipei noastre la conferinţa de presă de după meciul cu Ripensia.